Головна   Карта сайту   Довідка про місце проведення   Запитання та відповіді  
 

   
 
Кінофестиваль «На хвилях зачарованої Десни»
 
 
 
Новини
 
   
 
Щорічно починаючи з 2004 року в період з 10 по 20 вересня на Чернігівщині в м.Сосниця - батьківщині видатного українського кінорежисера Олександра Петровича Довженка, проходить Міжнародний молодіжний кінофестиваль «На хвилях зачарованої Десни». Саме в цей період святкується річниця з дня народження кіномитця.

Робота кінофестивалю, в період проведення, активно анонсується по радіо та національному телебаченні, обласних ЗМІ. Тому з кожним роком у роботі вищезазначеного заходу беруть участь все більше і більше цінителів творчості кінорежисера з усіх куточків світу.

Одним з цікавих моментів є те, що в рамках фестивалю на території музею-садиби О.П.Довженка відбувається позаконкурсний показ кінострічок, проводяться круглі столи та зустрічі із молоддю, за участю видатних митців, під час яких обговорюються проблеми української кінематографії, що мають неабиякий вплив на виховання юного покоління.

Нажаль, в Україні молоді люди у більшості випадків не є шанувальниками вітчизняного кінематографу, не знайомі із творчістю видатних режисерів, а внесок О.П.Довженка як кінорежисера і письменника в скарбницю не тільки українського, але і світового мистецтва неоціненний.

У світі його ім'я стоїть поруч з такими як відомими особистостями як Чаплій та Єйзейштейн.

Метою реалізації даного проекту є ознайомлення молоді із роботами світових та вітчизняних кінорежисерів, підвищення зацікавленості до кіномистецтва, а також пошук талановитих юнаків та дівчат, які прагнуть відродити українське кіно та славу вітчизняної кінематографії.

Завдання, які ставлять для себе організатори кінофестивалю:
- відкриття молодих митців сучасного кіномистецтва;
- розширення творчих контактів між молодими кінематографістами;
- аналіз провідних напрямків творчості молодих кінематографістів;
- популяризація українського кіномистецтва;
- привернення уваги та збільшення інтересу громадськості до українського кінематографа та історії життя О.П. Довженка.

Також цього року оргкомітет вирішив зробити в один із днів кінофестивалю позаконкурсний показ документальних, художніх фільмів пов’язаних з Віл/Снід, вживанням наркотиків – вирішенням цієї проблеми. При вході в кінотеатр будуть роздаватися буклети в яких міститься інформація про наслідки Віл/Снід, наркоманії.

Очікувана кількість учасників, гостей, мешканців містечка близько 10 000 осіб.
В період проведення фестивалю вхід на показ кінофільмів безкоштовний.
Цього року фестивалю буде проходити 13-14 вересня.

 

 
   
 
 
 
 
  Схожі новини:
 
   
 
 

 
     
Кінофестиваль «На хвилях зачарованої Десни» © 2008